10 hours ago
1,229,714 notes

10 hours ago
214,249 notes

Ugh… gah! There’s something wrong with me.

I feel like I’m going nuts

boneart:

idonotneedthisrightnow:

you are acute coffee pie

you are narrow, scalding and irrational
high resolution →

12 hours ago
454,671 notes

skyrimconfessionss:

"Soon after I bought the game, I arrived in Riverwood to a dragon attack. As usual, the guards and Alvor joined in. Alas, Alvor was killed. But as soon as that happened his wife ran out of the house with an iron dagger, leaped on the dragon’s head and stabbed its eyes until it died. I have never been able to look at Sigrid again without seeing the majestic wrath that dragon suffered at her hands. Even after years…"
skyrimconfessionss.tumblr.com
- Image credit: [x]

12 hours ago
442 notes

12 hours ago
41,257 notes

That one friend with the fucked-up sense of humor:

teambrownie1:

image

12 hours ago
50,341 notes

hardcore-conservative:

never-let—it-die:

Some real talk.
I claim no ownership of this photo.

12 hours ago
159 notes

12 hours ago
28,307 notes

18 hours ago
2,210 notes

rtrixie:

upgraders:

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

you spent that $32 really badly

dollar confirmed for monopoly money

That should have realistically only have cost you $21.Where are you shopping? I should avoid it like the plague because most stores I’ve been to sell those giant bags of grapes for $3. Pineapple roughly $4 but I don’t buy pineapples so idk. Raspberries,  sure, upwards of $6. Bottled water? Doesn’t look like any “generic” brand of water I know, so let’s say it’s not and mark it at the “regular” price of bottled water: again roughly $36 + 6 + 4 + 3 + 2 = 21Unless you’re going to one of those farmers market places like Trader Joes or Sprouts or something like that we poor people don’t shop at, you’re greatly getting ripped off.
high resolution →

19 hours ago
43,790 notes

elegantly-tasteless:

school board when they talking about whether to cancel school or not

1 day ago
274,391 notes

anti-feminism-pro-equality:

Got a super butthurt serial killer fanatic in my askbox throwing a temper tantrum.

Postttt

1 day ago
51 notes

high resolution →

1 day ago
443 notes